Przydomowa elektrownia wiatrowa

PRZYDOMOWA ELEKTROWNIA WIATROWA

Domowe turbiny wiatrowe to nowość na polskim rynku energetycznym. Niemniej jednak coraz więcej właścicieli domów wolnostojących, małych firm czy gospodarstw rolnych stawia na odnawialne źródła energii. Niewątpliwie więc zainteresowanie przydomowymi elektrowniami wiatrowymi stale rośnie. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy podążać z duchem czasu, a zarazem dbać o otaczające nas środowisko. W zależności od mocy domowe turbiny wiatrowe pozwolą na zasilenie oświetlenia, podstawowych urządzeń AGD, a nawet podgrzania wody. Decydując się na współpracę z naszą firmą, stawiasz nie tylko na wysoką jakość stosowanych materiałów, gwarantujących wieloletnią i bezawaryjną pracę oraz pewny standard obsługi, ale także sprawdzone procedury, dzięki którym w uporządkowany sposób otrzymasz produkt najwyższej jakości. Poniżej znajdą Państwo wiele ciekawych informacji i zapraszamy również do zapoznania się z procesem instalacji.

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA TURBINY WIATROWE?

Domowe turbiny wiatrowe to nie tylko doskonała alternatywa dla tradycyjnie dostarczanej energii elektrycznej czy skuteczny sposób na zabezpieczenie gospodarstwa przed ewentualnymi awariami. Decydując się na nasze wiatraki energetyczne, masz gwarancję, że do ich budowy zostaną wykorzystane najwyższej jakości materiały, a całość konstrukcji będzie się wyróżniać:

– szybkim i łatwym montażem,

– estetycznym wyglądem, który nie zaburzy przydomowego krajobrazu,

– wysoką efektywnością,

– odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne,

– łatwością w obsłudze, a także cichą pracą.

DOMOWE TURBINY WIATROWE - NIEZAPRZECZALNA FUNKCJONALNOŚĆ

Oferowane przez naszą firmę domowe turbiny wiatrowe mogą pełnić funkcję dodatkowego źródła energii, wspomagającego zasilanie budynków podłączonych do sieci lub stanowić samodzielne źródło energii w przypadku obiektów, które nie mają dostępu do sieci elektrycznej. Bez wątpienia stanowią one skuteczny sposób na poprawę bilansu energetycznego, obniżenie rachunków za prąd, zabezpieczenie domu przed awariami w dostawach prądu, a także ochronę środowiska naturalnego. Domowe turbiny wiatrowe o mocy od 1 kW do 2,5 kW stosuje się przede wszystkim do:

– ogrzewania wody,

– oświetlenia gospodarstwa,

– zasilenia mniejszych urządzeń elektrycznych.

SYSTEM HYBRYDOWY

Sterowniki elektroniczne dostarczane w opcji do turbin wiatrowych pozwalają na podłączenie paneli fotowoltaicznych. Taki hybrydowy układ jest bardzo korzystny w polskich warunkach klimatycznych.

Panele fotowoltaiczne pozwalają uzupełniać niedobór energii elektrycznej w dni słoneczne, przy braku wiatru i wykorzystywać dodatkowo wyprodukowaną energię w układzie obwodów elektrycznych.

Napięcie pojedynczych fotoogniw zwykle nie przekracza 24V. Dlatego poszczególne panele łączy się ze sobą szeregowo, podobnie jak akumulatory. W ten sposób łącząc ogniwa uzyskuje się napięcie [V] wyższe niż napięcie połączonych akumulatorów. Zalecane jest podłączenie fotoogniw w takiej konfiguracji, żeby ich napięcie było wyższe o około 20% od napięcia znamionowego akumulatorów. To umożliwia swobodny przepływ prądu i optymalne ładowanie akumulatorów.

System hybrydowy złożony z turbiny wiatrowej i 3kWp ogniw fotowoltaicznych wyprodukuje ok. 5000 kWh rocznie. Przy średniej cenie energii dla gospodarstw domowych (Taryfa G-11) wynoszącej w 2023 r. 0,8 zł za 1 kW wytworzenie takiej energii we własnym zakresie pozwala zmniejszyć rachunek za prąd o ok 4000 zł.

 

PROGNOZY

W związku ze spodziewanym wzrostem cen energii opłacalność urządzenia będzie z roku na rok rosła. Według prognozy Ministerstwa Gospodarki za 5 lat ceny energii będą o 20% wyższe niż obecnie…